Megnevezés: ThreeT
A ThreeT projekt legfőbb törekvése a természeti és kulturális örökség védelmének és fenntartásának elősegítése volt, ezekre épülő új tematikus utak felállítása vagy a már létező utak hatékony fejlesztése által. Hangsúlyt fektetett a partnerség a zöld, környezetbarát közlekedési módok népszerűsítésére és az egyes örökségi helyszínek ökoturizmus-potenciáljának maximalizálására.
Közös kihívás volt, hogy ezen örökségi helyeknek az elérhetősége korlátozott volt, a fenntartható közlekedési formáknak fizikai korlátai voltak, mindezekről pedig kevés használható információ állt rendelkezésre. Ezen kihívások kezelésére a projektpartnerek az összegyűjtött tapasztalataikat megosztották egymással, szakmai tanulmányutak keretében bemutatták és közösen elemezték azokat.
A projekt során, valamennyi partner aktív részvételével, 8 területi analízis került kidolgozásra, 45 jó gyakorlat került összegyűjtésre és dokumentálásra, 22 jó gyakorlat került kiválasztásra ún. tutorálás céljából, 8 szakmai tanulmányút került megszervezésre, 8 stakeholder csoport került felállításra (mindösszesen több, mint 200 interregionális résztvevővel), végül pedig 8 regionális cselekvési terv, ún. Action Plan megfogalmazására, ill. az egyes Irányító Hatóságok általi elfogadására került sor.
Vas Vármegye akcióterve a vármegyében meglévő turisztikai útvonalhálózatának fejlesztésére, a fennálló kompetenciák bővítésére, az útvonalak szolgáltatói közötti elkötelezettség erősítésére és a köztük való együttműködés elősegítésére fókuszált. Ezen célokat 3 fő akció keretében kívánjuk elérni a jövőben:
- KOORDINÁCIÓ: egységes Vas vármegyei ernyőmárka létrehozása, minden vármegyei / vármegyén áthaladó tematikus útra,
- KITERJESZTÉS: Vas vármegye kevésbé ismert régészeti / ipari örökségének rendszerezése, turisztikai hálózatba szervezése,
- FEJLESZTÉS: Vas vármegyei tematikus utak szolgáltatásainak és vonzerejének növelése, a helyi értékekre és identitásra összpontosítva.
Valamennyi összegyűjtött jó gyakorlat az Interreg Europe Program hivatalos platformján megtalálható: www.interregeurope.eu/policy-learning-platform
Projektpartnerség:
- Livorno tartomány (Olaszország) – Vezető partner
- Toszkán régió (Olaszország)
- Közép-Finnország Regionális Tanácsa (Finnország)
- Málta Tervezési Hatósága (Málta)
- Kujawsko-Pomorskie Voivodeship (Lengyelország)
- Interurban Transport of Tenerife S.A. (Spanyolország)
- Brassó Megyei Tanácsa (Románia)
- Vas Megyei Önkormányzati Hivatal (Magyarország)
- Közép-Hessen Regionális Menedzsment Kft. (Németország)
„A magyar partner részvétele a projektben a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul(t) meg.”